ثبت‌نام مزایده معادن برای ۵۳۴۹ فقره از ۲۶ مهر آغاز می‌شود و تا ۲۶ آذر ادامه دارد.

سرپرست دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت از آغاز ثبت‌نام متقاضیان برای شرکت در مزایده بیش از ۵هزار محدوده و معادن از ۲۶ مهرماه خبر داد و گفت: پروسه ثبت‌نام در کل کشور تا ۲۶ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

مهدی حمیدی گفت: ۵۳۴۹ فقره محدوده و معدن که شامل مجوز برداشت، درخواست اکتشاف، پروانه برداشت، گواهی اکتشاف، پروانه بهره‌برداری و معادن متروکه می‌شود را به‌صورت مزایده از ۲۶ مهرماه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهیم تا از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) قیمت‌های پیشنهادی خود را ارائه کنند.

حمیدی با اشاره به اینکه این محدوده‌ها در ۳۱ استان کشور به اضافه جنوب کرمان واقع شده‌اند، گفت: این استان‌ها در چهار بخش قرار گرفته‌اند که در بخش اول شامل محدوده‌ها و معادن استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، هرمزگان و بوشهر است و متقاضیان از ۲۶ مهر ماه تا ۱۱ آبان ماه فرصت ثبت‌نام دارند که به همین روال سایر استان‌ها تا ۲۶ آذرماه بخش‌بندی شده‌اند و بازه زمانی آنها در سایت اداره کل صمت استان‌ها اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه محدوده‌های مورد مزایده که در سطح کشور معین شده‌اند در سامانه کاداستر معادن با رنگی متفاوت مشخص شده است، افزود: روی هر کدام از این محدوده‌ها کد شناسایی هست که متقاضیان می‌توانند با آن کد سوابق محدوده مورد نظرشان را از دبیرخانه اداره کل صمت همان استان دریافت کنند تا با مطالعه بیشتری وارد مزایده شوند.

سرپرست دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه بر ضرورت دارا بودن صلاحیت فنی و مالی متقاضیان تاکید کرد و گفت: این افراد می‌توانند از طریق سازمان نظام مهندسی معادن یا اداره کل صمت استان خود در زمان کوتاهی صلاحیت فنی و مالی خود را دریافت کنند که این گواهی به مدت یک سال و در کل کشور اعتبار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *